Reklama

Ładowanie...

Pisanie na trudne tematy

15.02.2004
Czyta się kilka minut
W

WOJCIECH BORKOWSKI: - W przemówieniu z 18 sierpnia 1980 r. ówczesny I sekretarz KC PZPR Edward Gierek potępił rozpoczynające się strajki oraz przestrzegł przed możliwością ich wykorzystania przez siły anarchistyczne i antysocjalistyczne. Cztery dni później w “Gazecie Krakowskiej", w felietonie z cyklu “W pół słowa", pisze Pan: “W takich okolicznościach nietaktem jest filozofowanie sobie a muzom. Ale (...) jeszcze większym grzechem jest bezmyślność połączona z biernym oczekiwaniem na rozwój wypadków. I jakby słyszę tu i ówdzie starą śpiewkę o przeczekaniu. Do licha, ludzie, czy wy chcecie przeczekać życie?! Inni zaś, głupsi o całe niebo, nic tylko by skończyli z tym wszystkim każdym sposobem i za każdą cenę. Tych eliminowałbym nie tylko z jakiegokolwiek działania, ale i ze stołków, na których siedzą. (...) Bo nastał taki czas, że nie sposób już myśleć kategoriami...

12842

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]