Reklama

Piorytety i piorytetki

Piorytety i piorytetki

27.12.2021
Czyta się kilka minut
P

Poważna ogólnoświatowa sondażownia zadała ludzkości ważkie pytanie: kogo na Ziemi darzysz największym podziwem. Prawda bijąca z owego sondażu jest oczywiście statystyczna, ale rozumiem, że zdecydowano się w nią zabawić. Już widać, że w 2022 r. na liście zajdą zmiany, na przykład Putin z dziewiątego miejsca jak burza pójdzie w górę, jednak pierwsza trójka od lat trzyma się mocno: Xi, Barack oraz Bill Gates. Z niewiadomych powodów lista podzielona jest na dwie kategorie: wyżej wspomnianą męską tudzież żeńską, w której świat adoruje wielką czwórkę Michelle/Angelina/Oprah/Królowa. Nie wiem, czy płciom wolno było głosować na siebie nawzajem.

Jasno widać, że nasz świat jest najlepszym z możliwych, gdyż na liście nie ma Ministra RP Łukasza Mejzy, a jest Jackie Chan (miejsce piąte). Nie widać Beaty „Sygnał Dźwiękowy” Szydło, a jest Greta Thunberg (w połowie drugiej dziesiątki, ale ona...

2105

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]