Reklama

Pierwszy od 50 lat kościół na Kubie będzie budowany jeszcze w tym roku

Pierwszy od 50 lat kościół na Kubie będzie budowany jeszcze w tym roku

09.02.2015
Czyta się kilka minut
Świątynia powstanie w mieście Sandino, w zachodniej części wyspy, za pieniądze przekazane przez katolików z USA.
Fot. Enrique De La Osa / REUTERS / FORUM
T

To kolejny sygnał ocieplenia stosunków między Kościołem a komunistycznymi władzami. Pod koniec 2014 r. metropolita Hawany kard. Jaime Ortega (na zdjęciu) odprawił pierwszą od 1959 r. Mszę bożonarodzeniową dla więźniów w Hawanie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]