Reklama

Piekło kobiet

Piekło kobiet

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Wszyscy mówią, że bycie kobietą na ulicy jest złem, ale gdy widzę sześć samochodów stojących w kolejce do czternastolatki, dlaczego nie słyszę, że czymś gorszym jest bycie mężczyzną na ulicy? - zapytała s. Eugenia Bonetti.
P

Pytanie padło podczas rzymskiej konferencji “Duszpasterstwo na rzecz wyzwolenia kobiet ulicy" (20 i 21 czerwca). To pierwsze w historii spotkanie poświęcone pomocy prostytutkom zorganizowane przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących, z udziałem pięćdziesięciu delegatów z 24 krajów. Konferencja stanowi “odpowiedź na nadzieję, jakiej od Kościoła oczekiwały wszystkie te niewolnice" - podkreślił ks. Oreste Benzi, kierujący Wspólnotą Jana XXIII, która od lat pomaga kobietom wyzwolić się z prostytucji.

Obrady otworzył kard. Stephen Fumio Hamao: “Kościół apeluje do instytucji o przestrzeganie ustaw broniących kobiet przed prostytucją i ścigania winnych wszelkich form ich wyzysku" - powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących. Skrytykował lansowane w świecie fałszywe wzorce kobiecości oraz “handel...

4628

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]