Reklama

Ładowanie...

Uchodźczynie z Ukrainy w sieci seksbiznesu

z Hiszpanii
10.10.2022
Czyta się kilka minut
Hiszpania przyjęła 125 tys. osób uciekających z Ukrainy, głównie kobiety. Niektóre z nich padły ofiarą handlarzy ludźmi. Oto ich historie.
Uchodźcy z Ukrainy w drodze na Fuerteventurę, jedną z Wysp Kanaryjskich. 11 marca 2022 r. EUROPA PRESS NEWS / GETTY IMAGES
J

Jest koniec marca, rosyjska inwazja przeciwko Ukrainie trwa od miesiąca. Dwie dziewczyny, 15-latka i 16-latka, uciekają z Chersonia, który Rosjanie zdobyli już na początku marca. Ich rodzice wierzą, że w Hiszpanii będą mieć szansę na rozwój i edukację z dala od bomb. Celem nastolatek jest Malaga, półmilionowe miasto na południu kraju.

W Warszawie wsiadają do autobusu, który jedzie do Madrytu. Towarzyszy im 41-letni Hiszpan. Wzbudza podejrzenia jednego z wolontariuszy. Ten o swoich wątpliwościach informuje policję w Kordobie, a ta kolegów ze stolicy.

Hiszpańscy policjanci zatrzymują autobus 1 kwietnia na stacji Madryt Południe. Nastolatki twierdzą, że podróżują z wujkiem, ale po krótkiej rozmowie i sprawdzeniu dokumentów policjanci wykluczają tę możliwość. W końcu 16-latka przyznaje, że mężczyzna jest jej partnerem i że oboje namówili jej koleżankę do przyjazdu do...

12495

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/atak-na-ukraine

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]