Reklama

Pekin cenzuruje

Pekin cenzuruje

17.08.2015
Czyta się kilka minut
Po wielkiej eksplozji w mieście Tianjin – zginęło w niej 85 osób, 700 zostało rannych – chińskie władze sterują informacjami o tragedii.
Fot. AP / EAST NEWS
Z

Z internetu usuwane są krytyczne komentarze i informacje inne niż oficjalne; media nie mogą prowadzić własnych śledztw. Mieszkańcy boją się skażenia chemicznego – eksplodowały składy chemikaliów, w tym 700 ton trującego cyjanku sodu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]