Reklama

Pejzaż po bitwie

Pejzaż po bitwie

13.06.2007
Czyta się kilka minut
Przed kilkoma dniami Kazimierz Michał Ujazdowski mianował nowego dyrektora warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
J

Jest nim Joanna Mytkowska, historyczka sztuki i kuratorka, związana z warszawską Fundacją Galerii Foksal, a od ubiegłego roku kurator wystaw oraz kolekcji i członek komisji zakupów w Centre Pompidou w Paryżu. To wybór odważny i ciekawy. Pojawiła się szansa na rozwiązanie trwającego od kilku miesięcy konfliktu.

16 marca 2005 r. podpisano w Warszawie list intencyjny w sprawie budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Nowa placówka miała być współfinansowana przez władze stolicy i Ministerstwo Kultury. O powołanie Muzeum starano się od wielu lat - i nagle, w ciągu kilku miesięcy udało się dlań stworzyć podstawy instytucjonalne. Wybrano także lokalizację: przy ul. Marszałkowskiej, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki. Przy okazji doszło do dość zaskakującego sojuszu. Jego współtwórcami byli Waldemar Dąbrowski, minister kultury w rządzie Marka Belki (a wcześniej Leszka Millera...

5637

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]