Ładowanie...
Pęd ku zielonej energii
Takie wnioski zawiera najnowszy raport opublikowany przez UNEP, czyli agencję ONZ do spraw ochrony środowiska. W zeszłym roku globalne wydatki na czyste technologie energetyczne sięgnęły 148 mld dolarów - o 60 proc. więcej niż w roku 2006. Sprzyjają tym inwestycjom wysokie ceny ropy, walka ze zmianami klimatu i nastawienie polityków. Najwięcej pochłonęły turbiny i generatory wiatrowe, najszybciej rozwijającą się zieloną dziedziną jest energetyka słoneczna. Zdaniem szefa UNEP, Achima Steinera, te zmiany oznaczają także nowe miejsca pracy i więcej stabilności energetycznej. Steiner twierdzi, że inwestycje będą coraz większe; pod koniec przyszłej dekady mogą być one nawet czterokrotnie wyższe niż dziś.
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]