Reklama

Pasterka na stadionie?

Pasterka na stadionie?

23.11.2020
Czyta się kilka minut
T

Taki pomysł na liturgię bożonarodzeniową w reżimie sanitarnym ma proboszcz hanowerskiej parafii św. Józefa. Ks. Hein­rich Plochg podpisał już umowę najmu z klubem Hannover 96. Dwa tysiące uczestników mogłoby zostać rozmieszczonych na zachodniej trybunie stadionu, zachowując odpowiednie odległości. Według wstępnej oceny Ministerstwa Zdrowia Dolnej Saksonii takie zgromadzenie spełniałoby przepisy. Problem w tym, że obecne zasady obowiązują do 30 listopada i trudno przewidzieć, czy sytuacja nie zmieni się do świąt.

Na wszelki wypadek Konferencja Biskupów Niemiec przygotowuje liturgię domową na Boże Narodzenie dla osób, które zostaną w domach. Poinformował o tym rzecznik Episkopatu Niemiec, Matthias Kopp. Broszura będzie wydana wspólnie z Radą Kościołów Ewangelickich w Niemczech. Rozdawana będzie w parafiach. Ukaże się także w wersji elektronicznej.

Fundamentem liturgii domowej jest teologia rodziny jako Kościoła domowego, która została odnowiona przez Sobór Watykański II. ©℗


CZYTAJ TAKŻE: Kościół wobec epidemii >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”. Ur. 1966 r., absolwent Wydziału Mechanicznego AGH, studiował filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i teologię w Kolegium...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]