Reklama

Ładowanie...

Pasja według Iwony

04.04.2004
Czyta się kilka minut
Stała się rzecz niezwykła: amatorski zespół, działający w piętnastotysięcznym szwajcarskim miasteczku, zaproponował inscenizację, która jest ni mniej, ni więcej, tylko nową interpretacją pierwszej sztuki Gombrowicza.
W

W Burgdorfie, “nie bardzo podłym mieście" w Szwajcarii, zachodzą niekiedy wydarzenia kulturalne, które ściągają publiczność nie tylko z nieodległej stolicy, Berna, ale nawet z Zurychu czy z Genewy. Takim wydarzeniem staje się w tych dniach inscenizacja gombrowiczowskiej “Iwony, księżniczki Burgunda" w Casino-Theater, w wykonaniu działającego od dwudziestu lat amatorskiego zespołu Theatergruppe Burgdorf. Zasługa to przede wszystkim reżysera, którym jest były aktor i zarazem psycholog, Reto Lang. Oraz Béatrice Zbinden, która gra Iwonę.

Rzecz zaczyna się od wtargnięcia trzech zblazowanych młodzieńców - Księcia i jego kompanów - na widownię i niewybrednych zaczepek pod adresem co ładniejszych dziewcząt wśród publiczności. Ale te hałaśliwe działania mają na celu tylko jedno: zdezorientować widza, odwrócić uwagę od tego, co najważniejsze, a co dzieje się na samym...

3401

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]