Reklama

Partyzanci sztuki

Partyzanci sztuki

22.03.2011
Czyta się kilka minut
Dwie wystawy w łódzkim Muzeum Sztuki pokazują, co młodzi artyści zrobili z doświadczeniem polskiej neoawangardy.
W

W łódzkim Muzeum Sztuki doszło do interesującego spotkania reprezentantów polskiej neoawangardy lat 70. oraz artystów debiutujących po roku 1989. Przygotowano aż dwie wystawy. W pierwszej zderzono Marka Koniecznego i Zbigniewa Warpechowskiego z Cezarym Bodzianowskim i Piotrem Uklańskim. W drugiej prace Warpechowskiego znalazły się obok Oskara Dawickiego.

Mistrzowie i uczniowie

Marek Konieczny był nauczycielem Cezarego Bodzianowskiego i Piotra Uklańskiego, kiedy to krótko - od marca ‘89 do lutego ‘90 - prowadził pracownię na warszawskiej ASP. W 1989 roku młodzi artyści zakładają grupę artystyczną Massons. Wykonują pierwsze wspólne działania i organizują wystawy, a po odejściu Koniecznego z ASP opuszczają uczelnię i rozpoczynają studia za granicą. Również Warpechowski interesował Bodzianowskiego i Uklańskiego od czasów...

9869

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]