Reklama

„Paraisos Perdidos. Christophorus Columbus"

„Paraisos Perdidos. Christophorus Columbus"

29.01.2007
Czyta się kilka minut
S

Skala talentu i zainteresowań Jordiego Savalla zdumiewa po raz kolejny. Tym razem jego dwupłytowy album, wydany w postaci solidnej księgi, stanowi propozycję dla wielbicieli... czego? Muzyki dawnej, muzyki Hiszpanii, Orientu, Ameryki? Najprościej odpowiedzieć: dla miłośników samego Savalla, jego pietyzmu w odtwarzaniu nut sprzed wieków. To kataloński mistrz jest osobowością spajającą muzyczne światy; bardziej on sam niż przywołana w tytule postać Krzysztofa Kolumba, o którym opowiada część tekstów wykorzystanych w tym słuchowisku czy raczej muzyczno-słownym teatrze, gdzie dramat, poezja, relacja historyczna, kronika, list przeplatają się w intertekstualnej rozmowie z muzy­cznym hymnem, lamentem, pieśnią miłosną, tańcem, fantazją.

O gigantycznym zamierzeniu artystycznym Savalla wyczerpująco informuje podtytuł: "Blaski i cienie wieku Kolumba, historia i poezja...

2923

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]