Reklama

Papież pracuje

Papież pracuje

10.03.2014
Czyta się kilka minut
Andrea Tornielli, watykanista: Kto próbuje przeciwstawić sobie doktrynę i duszpasterstwo, jest w błędzie. Nie można jednak wychodzić do ludzi tylko z regułami. Kościół to nie posterunek celny.
P

PAWEŁ BRAVO: Na co szczególnie zwraca Pan uwagę po pierwszym roku pontyfikatu papieża Franciszka?
ANDREA TORNIELLI:
Przede wszystkim na jego świadectwo: przed reformami strukturalnymi, przed zmianami w kurii – które skądinąd już ruszyły do przodu – rozpoczęła się reforma w sercach. Papież domaga się od nas zmiany postawy; w tym daje świadectwo i przykład całemu Kościołowi, nie tylko kardynałom i biskupom, ale także świeckim, jak głosić Ewangelię w dzisiejszym społeczeństwie.
Sądzę, że ludzie patrzący z daleka, choćby z Polski, lepiej rozumieją autentyzm Franciszka. U niego nie ma żadnej strategii. Przekaz o Bożym miłosierdziu – podstawowy w pierwszym roku pontyfikatu – dociera, moim zdaniem, także do niewierzących.
Kiedy i jak głęboko mogą zajść te zmiany, o których Pan wspomina?
One już zachodzą. Po pierwsze, synod na temat...

5561

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]