Reklama

Panie premierze, jak wierzyć?

Panie premierze, jak wierzyć?

06.02.2012
Czyta się kilka minut
Jeszcze niedawno była mowa o nieuleganiu szantażowi hakerów, bo jeszcze niedawno wydawało się, że przeciw wprowadzeniu przepisów ACTA w Polsce jest jakaś wirtualna, podejrzana organizacja. Okazało się jednak, że zaprotestowali młodzi Polacy.
P

Presja była tak ogromna, że rząd się przeraził.

Nikt sobie nie zadał pytania, „co na to obywatele”, żeby nie powiedzieć – elektorat (uporczywe nazywanie ich „internautami” pachnie próbą naznaczania i wykluczania z „realnego” społeczeństwa). I na tym polu, jak się wydaje, premier ustąpił: z jego wypowiedzi wynikało, że zawiesza ratyfikację ACTA w Polsce, bo zaniedbano konsultacje społeczne. Natychmiast jednak odpowiedzieli mu eksperci i zwrócili uwagę, że deklaracja premiera może najwyżej oznaczać, że rząd opóźni skierowanie dokumentu do ratyfikacji przez parlament. A jak wynika z ich opinii, podpisanie dokumentu było zobowiązaniem naszego państwa do lojalności.

Pusty gest? Spośród zarzutów przeciw ACTA ten o braku właściwych konsultacji społecznych był ważny, ale nie jedyny. Złowrogo brzmią analizy wskazujące na możliwość pozyskiwania danych osobowych przez prywatne...

1409

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]