Reklama

Osamotnienie żałoby

Osamotnienie żałoby

30.07.2007
Czyta się kilka minut
Przenikająca wszystko cisza imedialny oraz polityczny rozgwar. Cierpienie jednostek iżałoba "narodowa. Jak pogodzić te światy?.
T

Tragedia pasażerów autobusu na stromej i - jak się okazało - śmiertelnie niebezpiecznej górskiej drodze w południowej Francji wstrząsnęła nie tylko Polską. Pośród domysłów na temat przyczyn nieszczęścia trzeba szczególnie uważać, aby wystrzegać się pospiesznych wyroków, bowiem tylko cierpliwe dociekanie tego, co się stało, może ustrzec nas od niesprawiedliwych podejrzeń, tym boleśniejszych, że być może dotyczących już tylko pamięci po tych, którzy - jak młody kierowca - zginęli w wypadku.

A przecież trudno się dziwić ogólnemu poruszeniu. Poruszony świat administracji zapewne zgłosi pomysły modyfikacji prawa drogowego, ustanowi nowe zabezpieczenia owianych złą sławą odcinków dróg, czy też zmiany w sposobie kontroli technicznej autobusów. Poruszeni politycy najwyższego szczebla spotkali się na miejscu katastrofy, zapowiadając pomoc dla ofiar katastrofy i ich...

13731

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]