Reklama

Ogrójec alternatywny

Ogrójec alternatywny

03.04.2005
Czyta się kilka minut
Oddalić choćby na kilka tygodni kielich męki to znaczy zatrzymać czas i móc przeżyć raz jeszcze to, co było najpiękniejsze w ziemskiej misji. Stworzyć umęczonym uczniom ponowną szansę odwiedzenia słonecznej Galilei, powspominać, jak proste wydawało się wszystko na tamtym weselu przy pierwszym cudzie. Uzdrowić chorych, którzy walczą z poczuciem beznadziei. Raz jeszcze powtórzyć najpiękniejsze treści Kazania na górze, niechaj mocniej utkwią w pamięci. Wpaść do Betanii, niech ucieszą się zatroskane siostry. Może czas będzie łaskawy i pozwoli pożegnalnie nawiedzić Samarię, usiąść przy studni Jakuba jak wtedy, cierpliwie poczekać...
M

Można by długo rozwijać tę listę niespełnionych marzeń, a potem zaplanować Ogrójec alternatywny, do którego trzeba będzie ostatecznie kiedyś znowu powrócić, w bliżej nieokreślonej przyszłości. Jezusowe “nie moja wola, lecz Twoja" przecina jednak szybko ucieczkę w barwny świat alternatywnych możliwości. Trzeba umieć zagryźć wargi i spokojnie trwać na tym miejscu, które wyznaczył nam Ojciec. Trzeba spokojnie, bez roztkliwiania się nad sobą wejść w nurt tych zdarzeń, których tak bardzo chcielibyśmy uniknąć. W tym wyraża się istota naszej wierności w szkole życiowego Ogrójca. Naśladowanie Chrystusa wyraża się w tym, że potrafimy jak On trwać wśród mroku oczekując na spełnienie woli Ojca.

750

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]