Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Odpowiedź biskupowi Meringowi

Odpowiedź biskupowi Meringowi

04.10.2011
Czyta się kilka minut
Argumenty i styl, zaprezentowane w liście otwartym bp. Wiesława Meringa do ks. Adama Bonieckiego, znaliśmy dotąd z niepodpisanych maili przychodzących pod adresem redakcji i z internetowego forum na naszej stronie.
P

Przyjmowaliśmy do wiadomości, że anonimowe opinie rządzą się prawami, na które nic nie poradzimy. Tym silniej przejął nas fakt, że ich język odnaleźliśmy w liście podpisanym przez katolickiego biskupa. Oczywiście, adresatowi on nie zaszkodzi - to raczej nadawca powinien skalkulować koszty, na które naraził reprezentowaną przez siebie instytucję.

Radykalne zło to nie jest - jak zdaje się sądzić Ordynariusz Włocławski - ponura operetka w wykonaniu ryczącego Nergala (choć wynajęcie do roli eksperta w TVP osobnika profanującego Biblię jest niewątpliwie skandalem). Tyle chcieliśmy uświadomić wszystkim przekonanym, że wreszcie złapali diabła za rogi. Po więcej szczegółów odsyłamy na sąsiednią stronę, gdzie wywiadem z ks. Grzegorzem Strzelczykiem inaugurujemy cykl rozmów o Złym i złu.

837

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]