Reklama

Ładowanie...

Oddzielanie dzieci od matek

Oddzielanie dzieci od matek

18.06.2018
Czyta się kilka minut
Blisko dwa tysiące dzieci – w tym także niemowląt – zostało w ciągu ostatnich dwóch miesięcy oddzielonych od matek na granicy USA i Meksyku na mocy nowych przepisów imigracyjnych podpisanych przez Donalda Trumpa.
LOREN ELLIOTT / EAST NEWS
P

Przeciwko tej praktyce protestują organizacje humanitarne, Kościoły, a nawet... żona prezydenta, Melania. Na zdjęciu: katolicki ośrodek w McAllen (Teksas), gdzie matki z dziećmi, które nielegalnie przekroczyły granicę, otrzymują pomoc, 17 czerwca 2018 r. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]