Reklama

Oczekiwania i zaskoczenia

Oczekiwania i zaskoczenia

13.02.2012
Czyta się kilka minut
Początek lutego nie przyniósł zaskoczenia – najpierw spadły notowania rządu, potem zaś rządzącej partii.
R

Rząd – uśpiony wynikiem wyborczym, wewnętrznymi kłopotami opozycji oraz ważkimi wydarzeniami europejskimi – wpadał na miny w sprawach, które wcale nie musiały być groźne. Ustawa refundacyjna i regulacja prawa autorskiego w sieci to raczej problemy z dziedziny administracji i komunikacji społecznej niż coś, co się wpisuje w zasadnicze ideowe dylematy władzy.

Same protesty, poza jednoznacznym przeciwnikiem, nie mają równie niepodważalnego politycznego beneficjenta. W sondażach tylko spadki PO są bezdyskusyjne. W badaniu OBOP-u od listopada rządząca partia straciła 14 procent poparcia. Te straty rozłożyły się niemal równo na trzy części – jedna przypadła PiS, druga – dwóm partiom lewicy (też podzielona po równo). Trzecią część stanowią niezdecydowani.

Wydawałoby się, że taki wynik rozochoci partie opozycyjne. Już teraz ich co bardziej krewcy przedstawiciele wieszczą...

1611

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]