Reklama

Obudzony wulkan

Obudzony wulkan

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Jego erupcja wygląda jak wybuch bomby atomowej: chmury dymu o wysokości 15 km, wiszące nad wulkanem Calbuco w górach Chile.
Fot. Felipe Uribe / LATINCONTENT / GETTY IMAGES
D

Domy i ulice w okolicy pokryła półmetrowa warstwa popiołu. Zaskoczone władze – Calbuco „spał” od 42 lat – zarządziły ewakuację 6,5 tys. mieszkańców w promieniu 20 km. Chile ma 90 aktywnych wulkanów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]