Reklama

Oblicza samotności

Oblicza samotności

15.06.2003
Czyta się kilka minut
Z ks. Wacławem Oszajcą rozmawia Michał Okoński
M

MICHAŁ OKOŃSKI: Przed kilkoma tygodniami poruszyła nas wiadomość o biskupie, który pod wpływem alkoholu spowodował wypadek samochodowy. Jeden z księży-bohaterów książki Jana Grzegorczyka ..Adieu" mówi: „Szkoda, że wśród apostołów nie było jednego z problemem alkoholowym, byłby jakiś patron dla nas". Dlaczego księża sięgają po kieliszek?
KS. WACŁAW OSZAJCA: Z tego samego powodu, co i wszyscy inni. My przecież jesteśmy z tej samej gliny. Jedni bardziej podatni na alkohol, inni mniej; niewykluczone, że wielu księży-alkoholików zaczęłoby pic i bez trafienia do seminarium.

Głód ciała, głód domu

Poza tym należymy do grupy podwyższonego ryzyka, podobnie jak np. lekarze czy policjanci. Są więc specyficznie „księżow-skie” powody. Pierwszy dotyczy nie tylko prezbiterów, nie tylko biskupów, ale także zakonników i zakonnic - a więc wszystkich...

22850

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]