Reklama

Nowa Europa Wschodnia (21/2007)

Nowa Europa Wschodnia (21/2007)

21.05.2007
Czyta się kilka minut
KAUKASKI ŁĄCZNIK
"

"Energia jest kluczem do wszystkiego" - powiedział niedawno Władimir Putin. Z tym zgadzają się także Europejczycy i Amerykanie, którzy toczą dziś z Rosjanami nową Wielką Grę: o Zakaukazie, czyli Gruzję, Azerbejdżan i Armenię. Od wieków te trzy kraje były łącznikiem handlowym między Europą i Azją. Tak jest również dziś, gdy wokół Gruzji, Azerbejdżanu i Armenii toczy się ostra rywalizacja o wpływy i surowce.

W numerze:

  • jak Amerykanie chcą przechytrzyć Rosjan
  • czy Rosja odda Kaukaz
  • reportaże z Azerbejdżu, Gruzji i Armenii
  • czy ropa i gaz z Zakaukazia to szansa dla Europy
  • polskie ślady w Tbilisi
  • reportaż z gór Wysokiego Kaukazu

W kioskach od 22 maja

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz, kierownik działów Świat i Historia. Ur. 1967 r. W „Tygodniku” zaczął pisać jesienią 1989 r. (o rewolucji w NRD; początkowo pod pseudonimem), w redakcji od 1991 r. Specjalizuje...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]