Reklama

Ładowanie...

Nowa Europa Wschodnia (21/2007)

Nowa Europa Wschodnia (21/2007)

21.05.2007
Czyta się kilka minut
KAUKASKI ŁĄCZNIK
"

"Energia jest kluczem do wszystkiego" - powiedział niedawno Władimir Putin. Z tym zgadzają się także Europejczycy i Amerykanie, którzy toczą dziś z Rosjanami nową Wielką Grę: o Zakaukazie, czyli Gruzję, Azerbejdżan i Armenię. Od wieków te trzy kraje były łącznikiem handlowym między Europą i Azją. Tak jest również dziś, gdy wokół Gruzji, Azerbejdżanu i Armenii toczy się ostra rywalizacja o wpływy i surowce.

W numerze:

  • jak Amerykanie chcą przechytrzyć Rosjan
  • czy Rosja odda Kaukaz
  • reportaże z Azerbejdżu, Gruzji i Armenii
  • czy ropa i gaz z Zakaukazia to szansa dla Europy
  • polskie ślady w Tbilisi
  • reportaż z gór Wysokiego Kaukazu

W kioskach od 22 maja

Autor artykułu

Dziennikarz, kierownik działów Świat i Historia. Ur. 1967 r. W „Tygodniku” zaczął pisać jesienią 1989 r. (o rewolucji w NRD; początkowo pod pseudonimem), w redakcji od 1991 r. Specjalizuje...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]