Reklama

Nowa Dwójka

Nowa Dwójka

26.03.2012
Czyta się kilka minut
Media publiczne ledwo dyszą. Wpływy z abonamentu maleją, a członkowie zarządu Polskiego Radia donoszą, że rozgłośnia znalazła się w historycznie najgorszej sytuacji finansowej.
T

To dobry pretekst do ograniczania działalności misyjnej i wprowadzania na antenę komercyjnej szmiry, zmuszania radiowych zespołów do żenującej walki o byt lub nawet – jak w przypadku Chóru Polskiego Radia – do ich likwidacji.

***

Mimo pesymistycznych nastrojów, radiowa Dwójka trzyma się dzielnie. Od 1 marca 1937 r., kiedy o godzinie 13.10 narodziła się w eterze, wciąż proponuje obcowanie z najszlachetniejszą odmianą kultury, w niezmiennie wolniejszym niż inne rozgłośnie tempie, ale w nowych formach. Przy okazji jubileuszu w pismach pojawiły się rozmowy z Małgorzatą Małaszko, od niedawna usankcjonowaną szefową programu, a nie pełniącą obowiązki. Zresztą zmian na dyrektorskich stanowiskach zaszło więcej. Zastępcą dyrektor Dwójki został Jacek Hawryluk, krytyk muzyczny od lat związany z Polskim Radiem i „Gazetą Wyborczą”, a na kierownika redakcji...

4855

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]