Reklama

Niezatapialny sen czarnego konia i ty dobrze o tym wiesz

Niezatapialny sen czarnego konia i ty dobrze o tym wiesz

08.05.2015
Czyta się kilka minut
Mam widzenie...
N

Niby sens przyszłości na tem się zasadza, że nieodgadniona ona, niby nie dociekaj, czy wiele jeszcze zim przed nami, czy właśnie ostatnia pędzi Morze Tyrreńskie na oporne skały, niby wiadomo, że nic nie wiadomo, ale jednak mam widzenie i nie zawaham się go przed Państwem ujawnić na dwie doby przed wyborami. Wiem, wiem, taka profecja to musztarda po obiedzie, w trakcie aktu lektury będzie już po wyborach, jednak mnie to nie odstrasza, nie odstręcza, z powodów, którę wyłożę w swoim czasie.

Oto wrzawa się wzmaga w kandydatów sztabach, nerwowe oczekiwanie przepaca salę, przecieki przez cały dzień niekonkretne, to w tę, to we w tę, łeb w łeb idą kasztanka, koń biały i koń czarny. I nagle łeb czarny zasłonę niewiedzy zrywa, łeb czarny konia... czarnego. I oto koń czarny przed białym z urny wychodzi, grzywą tryumfalnie potrząsa, parska, dumnie zdrożony. Idźmy dalej, choć mgliście,...

2885

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]