Reklama

Nieukryte kamery TVP

Nieukryte kamery TVP

02.10.2006
Czyta się kilka minut
Prywatny TVN, emitując "taśmy posłanki Beger", wpływa na sytuację polityczną w kraju. Zaś w przypadku telewizji publicznej, to sytuacja polityczna wpływa na TVP. Mimo licznych plotek i oficjalnych wypowiedzi, rada nadzorcza TVP wciąż nie zmienia składu zarządu. Powód? Oczekiwanie na wynik rozmów koalicyjnych PiS-LPR-PSL. Stanowiska w publicznej telewizji i radiu mogą być potrzebne jako karty przetargowe.
W

W sprawie mediów publicznych politycy od lat mają do zrobienia jedynie dwie rzeczy: zaprzestanie upartyjniania mediów i zagwarantowanie im wpływów abonamentowych. Pierwszego zrobić nie chcą, drugiego nie potrafią. W efekcie TVP wnosi nową jakość do naszego biznesu: taką definicję ładu korporacyjnego, która oznacza publiczne kłótnie członków władz firmy, obniżające najważniejszą wartość handlową w świecie poważnych mediów - wiarygodność.

Nagrania ukrytą kamerą z kongresu PO czy z "pokojowych" negocjacji Renaty Beger nie mogłyby się ukazać na antenie TVP. Po pierwsze, skłócone i uzależnione politycznie kierownictwo firmy nie byłoby zdolne do podjęcia takiej decyzji. Po drugie, gdyby się jednak zdecydowano, nie zdołano by utrzymać tego w tajemnicy. Po trzecie, gdyby doszło do emisji i tak nikt by nie uwierzył, że za tym pomysłem nie stoi któraś z politycznych...

1320

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]