Reklama

Nieogarniony

Nieogarniony

01.07.2019
Czyta się kilka minut
Dla naszego życia duchowego ożywcza jest świadomość, że wiara nie została raz na zawsze opisana i zamknięta okładkami katechizmu.
D

Dla naszego życia duchowego ożywcza jest świadomość, że wiara nie została raz na zawsze opisana i zamknięta okładkami katechizmu.

Józef Majewski, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, w tomie wydanym przez „Więź” zebrał swoje teologiczne eseje z kilku ostatnich lat (kilka rozdziałów to rozbudowane wersje tekstów znanych z „Tygodnika”). Ich lektura dowodzi, że wbrew pozorom w teologii wrze. To w Polsce mamy zaburzoną perspektywę, bo teologia służy u nas głównie popularyzacji nauczania magisterium Kościoła i od lat nie zadaje istotnych pytań. Nie chce „podejmować badań, wykraczających poza dotychczasowe status quo kościelnej świadomości, przynoszących nowe spojrzenia”, jak diagnozował w „Tygodniku” o. prof. Andrzej Napiórkowski.

Tytuł może mylić o tyle, że Majewski nie napisał poradnika o tym, jak wytrzymać w Kościele, w którym mnożą się doniesienia o ...

4070

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]