Reklama

Niech katecheci wezmą przykład z biskupów

Niech katecheci wezmą przykład z biskupów

16.03.2015
Czyta się kilka minut
Biskupi zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ich entuzjastyczne komentarze daleko wykraczały poza savoir-vivre międzyreligijnego dialogu. Skoro więc biskupi byli pod tak ogromnym wrażeniem, to... No właśnie – co?
I

Imponujące wrażenie. Ogromne przeżycie. Pasjonująca opowieść. Ekspozycja przygotowana z rozmachem. Doskonale oddaje nasze wspólne dzieje; zarówno najpiękniejsze momenty, jak i te trudne. Pokazuje, jak głęboko w dzieje Polski wplata się historia Żydów, od czasów Mieszka po współczesność. Buduje świadomość, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość.
Przy okazji niedawnego posiedzenia plenarnego Konferencji Episkopatu w Warszawie biskupi zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ich entuzjastyczne komentarze, przywołane w poprzednim akapicie, daleko wykraczały poza savoir-vivre międzyreligijnego dialogu. Skoro więc biskupi byli pod tak ogromnym wrażeniem, to… No właśnie – co?
Abp Stanisław Gądecki po wizycie w Muzeum podkreślał, jak ważna dla Polaków winna być troska o dawne żydowskie cmentarze. Słusznie. Ale miałbym też inną propozycję: może biskupi...

2182

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]