Reklama

Nie zagłosujesz, co jest fake newsem

Nie zagłosujesz, co jest fake newsem

23.04.2018
Czyta się kilka minut
Ministerstwo Cyfryzacji wstrzymuje prace nad przepisami o kontrolowaniu fake newsów i blokowaniu stron w mediach społecznościowych.
R

Resort chce najpierw sprawdzić, w którą stronę pójdą regulacje, które w tej samej sprawie przygotowuje Komisja Europejska.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski, który niedawno wypełnił na tym stanowisku wakat po dymisji Anny Streżyńskiej, w odpowiedzi na interpelację poselską poinformował, że jego resort konsultuje z Brukselą kształt przepisów ustawy. „Z uwagi na wskazane wyżej działania decyzja o kontynuowaniu prac nad nowelizacją i opracowaniem projektu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie została podjęta” – napisał Zagórski.

Niewykluczone, że odwołanie się do UE jest jednak tylko pretekstem do wycofania się z kontrowersyjnych propozycji regulacyjnych, wśród których znalazła się m.in. możliwość głosowania przez samych użytkowników serwisów, czy dana informacja jest prawdziwa, czy fałszywa. Spore obawy przedstawicieli wydawców wzbudziła również propozycja, by portale internetowe podlegały kontroli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. ©℗

Autor artykułu

Historyk starożytności, który od badań nad dziejami społeczno–gospodarczymi miast południa Italii przeszedł do studiów nad mechanizmami globalizacji. Interesuje się zwłaszcza relacjami...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]