Reklama

Nie jesteśmy wyspą szczęśliwości

Nie jesteśmy wyspą szczęśliwości

10.02.2009
Czyta się kilka minut
Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka:Polska zmarnowała czas dobrej koniunktury. Nie podjęliśmy działań, które przygotowałyby nas na spadek wzrostu gospodarczego. Rozmawiał Łukasz Pałka
Ł

Łukasz Pałka: Jeszcze rok temu rząd i wielu ekonomistów przekonywało, że Polsce kryzys nie grozi, a nasza gospodarka jest bezpieczna. Pomylili się?

Janusz Steinhoff: Rok temu nikt nie przewidywał tak wielkich problemów gospodarki amerykańskiej. A to ona jest źródłem obecnego kryzysu. Natomiast pojawiające się opinie, że polska gospodarka będzie izolowana od trendów gospodarki światowej, były całkowicie nieuzasadnione.

Gospodarka funkcjonuje na zasadzie naczyń połączonych, recesja w wielu państwach UE będzie oddziaływać na sytuację w naszym kraju. Niestety muszę stwierdzić, że do obecnego stanu nie jesteśmy jako państwo najlepiej przygotowani.

Dlaczego?

Dlatego, że Polska czas dobrej koniunktury w gospodarce w dużym stopniu zmarnowała. Ekonomiści wielokrotnie zwracali uwagę na...

13199

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]