Reklama

Nie dzielić i rządzić

Nie dzielić i rządzić

19.09.2017
Czyta się kilka minut
Czy żyjemy jeszcze w III RP? Kto tworzy elitę, a kto się czuje wykluczany? Czy konserwatyści i liberałowie mogą się zgodzić w kwestii miejsca Polski w Europie, Jedwabnego, Smoleńska i Wałęsy? Oto, co myślą Karolina Wigura i Piotr Skwieciński.
Karolina Wigura i Piotr Skwieciński, most Świętokrzyski, Warszawa, 15 września 2017 r. MACIEJ ZIENKIEWICZ DLA „TP”
P

Paweł Bravo, Michał Okoński: Niezła historia z tymi billboardami Polskiej Fundacji Narodowej…

PIOTR SKWIECIŃSKI, publicysta „Sieci Prawdy”: Nie wykluczam, że prawnie wszystko jest w porządku, ale nie mam wątpliwości, że mamy do czynienia z używaniem środków pochodzących ze spółek skarbu państwa w celach ewidentnie partyjnych. Fakt, że podobne historie miały miejsce za rządów poprzedniej ekipy i zdarzają się także w innych krajach, nie czyni z rzeczy nagannej pozytywną.

KAROLINA WIGURA, publicystka „Kultury Liberalnej”: 19 milionów wydanych bez przetargu, na prowadzoną przez ludzi związanych z premier Szydło kampanię oczerniającą sądy, przez organizację, która miała bronić polskiego wizerunku za granicą… Nie różnimy się w ocenie tego zjawiska – i to samo mówiłabym, gdyby robiła to którakolwiek z partii dziś opozycyjnych. Zdaję sobie...

21930

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dla mnie był to w 95% zamach. Daję sobie 5% niepewności.

To chyba lepiej czytac „Nasz Dziennik“ i ogladac TV Trwam.

Czytaj i oglądaj co chcesz.

To odwrotnie niż dla mnie. Przy czym za moim przekonaniem stoją twarde dowody w postaci nagrań, dowodów materialnych z miejsca katastrofy, zdjęć, opinii specjalistów od badania katastrof lotniczych itp. A jakie "dowody" oprócz fantastycznych hipotez o helu, bombach termobarycznych, zespole badaczy, z których żaden nie jest specjalistą od tego typu badań i nigdy wcześniej tego nie robił utwierdzają cię w swoim przekonaniu?

Te same "twarde dowody" stoją za moim przekonaniem, a prócz tego wiele hipotez, które są wysoce prawdopodobne.

bo sie pogrążasz z każdym postem... O schizofrenii lepiej nie krzyczeć.

naprawdę tylko na tyle cię stać?

dla mnie podobne przypadki to 95% głupoty, 5% pozostawiam na złą wolę

każdy ocenia własną miarą :D

"Był też element demonstracyjnego lekceważenia Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta," - to prawda, ale niestety sam Kaczyński efektywnie na taką pozycję "pracował", ba nawet ta wizyta w Smoleńsku była "demonstracją" mającą zdezawuować rangę historycznych wydarzeń z 7 kwietnia 2010r.

Nie jest ważne czy to był zamach. Ważna jest tragedia, do jakiej doszło. A tragedią jest także ten dramatyczny podział społeczeństwa polskiego. Ten podział będzie trwać bardzo długo.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]