Reklama

Ładowanie...

Nie dzielić i rządzić

19.09.2017
Czyta się kilka minut
Czy żyjemy jeszcze w III RP? Kto tworzy elitę, a kto się czuje wykluczany? Czy konserwatyści i liberałowie mogą się zgodzić w kwestii miejsca Polski w Europie, Jedwabnego, Smoleńska i Wałęsy? Oto, co myślą Karolina Wigura i Piotr Skwieciński.
Karolina Wigura i Piotr Skwieciński, most Świętokrzyski, Warszawa, 15 września 2017 r. MACIEJ ZIENKIEWICZ DLA „TP”
P

Paweł Bravo, Michał Okoński: Niezła historia z tymi billboardami Polskiej Fundacji Narodowej…

PIOTR SKWIECIŃSKI, publicysta „Sieci Prawdy”: Nie wykluczam, że prawnie wszystko jest w porządku, ale nie mam wątpliwości, że mamy do czynienia z używaniem środków pochodzących ze spółek skarbu państwa w celach ewidentnie partyjnych. Fakt, że podobne historie miały miejsce za rządów poprzedniej ekipy i zdarzają się także w innych krajach, nie czyni z rzeczy nagannej pozytywną.

KAROLINA WIGURA, publicystka „Kultury Liberalnej”: 19 milionów wydanych bez przetargu, na prowadzoną przez ludzi związanych z premier Szydło kampanię oczerniającą sądy, przez organizację, która miała bronić polskiego wizerunku za granicą… Nie różnimy się w ocenie tego zjawiska – i to samo mówiłabym, gdyby robiła to którakolwiek z partii dziś opozycyjnych. Zdaję sobie...

21930

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]