Reklama

Nasze zezowate szczęście

Nasze zezowate szczęście

05.03.2008
Czyta się kilka minut
Perłą w koronie całorocznych obchodów 50-lecia polskiej szkoły filmowej jest ekskluzywne wydanie 20 klasycznych tytułów tego nurtu na płytach DVD.
Polska Szkoła Filmowa
W

W pierwszej kolejności ukazały się "Kanał", "Popiół i diament", "Lotna", "Ostatni dzień lata" i "Do widzenia, do jutra", wkrótce do tego zestawu dołączą m.in. "Eroica", "Nikt nie woła", "Świadectwo urodzenia", "Zimowy zmierzch" i "Baza ludzi umarłych". Wreszcie mamy możliwość obejrzenia kanonicznych tytułów polskiej szkoły filmowej w nowych, zremasteryzowanych wersjach. Każda płyta zawiera ponadto komentarze filmoznawców, filmografie, fotosy, plakaty z epoki.

Typowy bohater polskiej szkoły filmowej wychodził z wojny okaleczony. Nowa rzeczywistość była nadana, walka z nią była walką z wiatrakami, a przecież jako romantykowi bliżej mu było do Kordiana niż do Don Kichota. Chronił szlachetność, bo nie chciał pozwolić, by została zbrukana. Nie miał jednak sił. "Mam 28 lat i nic mi się w życiu nie udało" - mówi mężczyzna (Jan Machulski) w "Ostatnim dniu lata"...

2699

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]