Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

13.03.2016
Czyta się kilka minut
D

DRZEMIĄCA PODUSZKA
Pillow (Poduszka) – takie imię nosi półtoraroczny leniwiec dwupalczasty, który przeprowadził się z ogrodu zoologicznego w Antwerpii do zoo w Krakowie. Samiec zamieszkał w nocnym pawilonie; na razie jest sublokatorem lotopałanek i pancernika włochatego, ale wkrótce ma stworzyć parę hodowlaną z samicą Marianną, która w krakowskim ogrodzie mieszka od dwóch lat. Jak podaje zoo: „Zdaniem jego poprzednich opiekunów jest to zwierzę obdarzone niespożytą energią. W antwerpskim zoo lubił spać w pojemniku na karmę i był bardzo niezadowolony, kiedy przerywano mu drzemkę. Po przyjeździe do Krakowa aklimatyzuje się do nowych warunków i jest dość nieśmiały”.

SKOK NA SKARBONKĘ
Przygotowano akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którzy usiłowali włamać się do ustawionej na Rynku Głównym skarbonki Narodowego Funduszu...

1797

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]