Reklama

Nasz Pasaż

Nasz Pasaż

13.02.2016
Czyta się kilka minut
8 – 15 lutego
P

PRZEGLĄD LITER
Ujawniono koszt styropianowego napisu „ŚDM KRAKÓW 2016”, szpecącego od jesieni ul. Franciszkańską: miasto wydało 25 tys. zł, czyli ok. 2 tys. zł na literę. Urzędnicy nie przejmują się krytyką mediów – przypominają, że litery są pokryte warstwą poliuretanowo-natryskową i pomalowane farbą elewacyjną, a ich podstawa to płyty OSB połączone profilem stalowym. Zapowiadają „przegląd liter” i wymianę tych podniszczonych, a także zamówienie kolejnych trzech zestawów.

ESTETYKA KARDYNALSKA
O Światowych Dniach Młodzieży opowiadał w Radiu Kraków kard. Stanisław Dziwisz. Przy okazji wspomniał o swojej chlubie – Centrum Jana Pawła II, którego budowa pochłonęła 120 mln zł, w tym podobno wszystkie oszczędności Metropolity: „I to piękno, które tam jest, zwłaszcza w kościele. Mozaiki Marko Rupnika. Jego dzieła są w Rzymie, w Lourdes, w...

1977

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]