Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

25.01.2016
Czyta się kilka minut
15 – 22 stycznia
K

KLATA OBRONIONY
Radio Kraków upubliczniło list, napisany 5 stycznia przez wiceminister kultury Wandę Zwinogrodzką do obrońców dyrektora Narodowego Starego Teatru, Jana Klaty, którego odwołania domagały się krakowskie środowiska konserwatywne. „Ministerstwo Kultury nie planuje zmian na stanowiskach kierowniczych Narodowych Instytucji Kultury niewynikających z końca kontraktów podpisanych przez dyrektorów tych instytucji” – uspokoiła minister. Nie wiadomo, czy teatrolog Konrad Szczebiot, kilka tygodni temu zobowiązany przez MKiDN do obejrzenia wszystkich spektakli z repertuaru Starego, skończył już swoje ambitne zadanie.

MATEJKO ODNALEZIONY
Do Muzeum Narodowego w Krakowie trafił odnaleziony po stu latach obraz Jana Matejki. Prywatny kolekcjoner zakupił dzieło na aukcji w Wiedniu i oddał MNK w depozyt; muzeum przeprowadzi konserwację i...

1988

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]