Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

25.01.2016
Czyta się kilka minut
15 – 22 stycznia
K

KLATA OBRONIONY
Radio Kraków upubliczniło list, napisany 5 stycznia przez wiceminister kultury Wandę Zwinogrodzką do obrońców dyrektora Narodowego Starego Teatru, Jana Klaty, którego odwołania domagały się krakowskie środowiska konserwatywne. „Ministerstwo Kultury nie planuje zmian na stanowiskach kierowniczych Narodowych Instytucji Kultury niewynikających z końca kontraktów podpisanych przez dyrektorów tych instytucji” – uspokoiła minister. Nie wiadomo, czy teatrolog Konrad Szczebiot, kilka tygodni temu zobowiązany przez MKiDN do obejrzenia wszystkich spektakli z repertuaru Starego, skończył już swoje ambitne zadanie.

MATEJKO ODNALEZIONY
Do Muzeum Narodowego w Krakowie trafił odnaleziony po stu latach obraz Jana Matejki. Prywatny kolekcjoner zakupił dzieło na aukcji w Wiedniu i oddał MNK w depozyt; muzeum przeprowadzi konserwację i...

1988

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]