Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

13.07.2015
Czyta się kilka minut
P

POTOMEK KANONIKA
Wczesnym rankiem 10 lipca krakowska policja dostała niecodzienne zgłoszenie: w otworze wentylacyjnym krypty bazyliki Bożego Ciała utknął młody mężczyzna. Żeby go wydostać, potrzebna była pomoc strażaków. Pechowiec okazał się włamywaczem: pod kurtką miał schowane dwie czaszki, inne dwie zdążył wyrzucić w stronę koleżanki, czekającej przed kościołem. Tłumaczył, że szukał przodków. Jeśli sąd nie uwierzy w ten motyw, 18-letniemu studentowi grozi do 2 lat więzienia za znieważenie zwłok i do 10 lat więzienia za kradzież z włamaniem.

OBIAD Z OWADEM
Dramat restauratorów z Rynku: do talerzy klientów spadają owady z zasadzonych na linii A-B i C-D robinii akacjowych. „Z drzew spadają robaki. Jest ich coraz więcej” – napisała radna Małgorzata Jantos w interpelacji do prezydenta miasta. Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, Piotr...

1855

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]