Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

03.08.2014
Czyta się kilka minut
Fot. Anna Świerczek
N

NEONOWE GARDEN PARTY. Przy klubie Forum Przestrzenie pojawił się neon złożony z liter, które kiedyś tworzyły napisy nad kilkoma krakowskimi budynkami. Nad Wisłą, przy dźwiękach klubowej muzyki, rozbłysł frapujący napis „Lato”.

BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ. Krakowska PO zorganizowała prawybory kandytata na prezydenta miasta. Rywalizacja była zacięta: najpierw propozycję startu odrzucili profesorowie: Antoni Tajduś, Tadeusz Uhl i Karol Musioł, potem wycofali się politycy: Józef Lassota, Małgorzata Jantos i Bogusław Sonik, wreszcie zwyciężyła jedyna startująca, Marta Patena. „Cieszę się” – skomentowała wygraną. Pytana o program powiedziała: „Najważniejsze, by wszystkim krakowianom żyło się dobrze i by władze nie przeszkadzały mieszkańcom w wygodnym życiu”. Patena, wieloletnia radna PO, pięć minut wątpliwej sławy przeżyła w ubiegłym roku: „Gazeta Krakowska...

1557

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]