Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

08.06.2015
Czyta się kilka minut
S

SERENADA NA PRĄDNIKU
Kraków będzie miał kolejną galerię handlową. Jej budowa rozpoczyna się przy ul. Dobrego Pasterza. Obiekt o nazwie „Serenada” ma zostać otwarty w połowie 2017 r., mieścić ponad 150 sklepów i zapewnić 2-3 tys. miejsc pracy. Koszt: 140 mln euro, powierzchnia: 42 tys. m kw. (z czego 60 proc. już wynajęto). 1000 m kw. na ostatnim piętrze inwestor planuje przekazać do dyspozycji mieszkańców, którzy mają zdecydować o ich przeznaczeniu podczas konsultacji społecznych.

REKLAMOWA NOCLEGOWNIA
200 m kw. ma do dyspozycji grupa bezdomnych, którzy zasiedlili wnętrze billboardu w pobliżu Centrum Kongresowego. Urządzili sypialnię – na ziemi położyli dywany, na betonowych wspornikach maty, z koców i ręczników zrobili przepierzenia. Ustalili regulamin: nie wolno niszczyć wnętrza i wszczynać awantur. Co na to władze i służby? „Niewiele możemy zrobić, bo bezdomni nie zakłócają spokoju, a sam billboard znajduje się na prywatnym terenie” – mówi Filip Szatanik z urzędu miasta, a Marek Anioł ze Straży Miejskiej uspokaja: „Nie chcemy ich straszyć czy im grozić”. Jak zauważa portal Naszemiasto: „Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że billboard jest samowolą budowlaną”.

PASAŻERKA I MARSZAŁEK
Półmilionową pasażerką Kolei Małopolskich została studentka Agnieszka Piątek. W pociągu Wieliczka–Kraków marszałek województwa Marek Sowa wręczył jej bilet na dwa miesiące oraz bukiecik, a następnie udzielił wywiadu dla lokalnych mediów. „Jeśli Pan Bóg pozwoli, to we wrześniu będziemy mieli milionowego pasażera – oświadczył, po czym zwrócił się do szczęśliwej pasażerki: – Serdecznie pani gratulujemy, głównie za to, że pani korzysta z oferty Kolei Małopolskich”. Pytana, czym przemieszczała się przed uruchomieniem KM, Piątek odpowiedziała rzeczowo: „Też pociągiem. Ale wiadomo, jak to było. Teraz jest lepiej”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]