Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

16.02.2015
Czyta się kilka minut
J

JAK SKRÓCIĆ BASEN
„Gazeta Wyborcza” ujawniła, że na dwóch basenach akademickich w Krakowie (i trzech komercyjnych pod Krakowem) dokonano skrócenia niecki. Proceder, polegający na doklejeniu płytek lub montowaniu metalowych bądź plastikowych nakładek, pozwala pozbyć się wyjątkowo kosztownych centymetrów. Centymetry podrożały w 2012 r., po rozporządzeniu MSW, nakazującym zatrudnianie dwóch ratowników do każdego basenu liczącego między 25 a 50 metrów. MSW wystąpiło do NIK o kontrole pływalni w całym kraju.
CUDOWNY CHŁOPIEC
Dwuletni Adaś z Racławic, który trafił do szpitala w Prokocimiu w stanie głębokiej hipotermii i został odratowany przez zespół prof. Skalskiego (wywiad z nim publikowaliśmy w „TP” 51–52/2014), po 74 dniach leczenia wrócił do domu. Jest niemal w pełni sprawny, ale czeka go dalsza rehabilitacja. „Chcę do domu i do...

1662

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]