Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

16.02.2015
Czyta się kilka minut
J

JAK SKRÓCIĆ BASEN
„Gazeta Wyborcza” ujawniła, że na dwóch basenach akademickich w Krakowie (i trzech komercyjnych pod Krakowem) dokonano skrócenia niecki. Proceder, polegający na doklejeniu płytek lub montowaniu metalowych bądź plastikowych nakładek, pozwala pozbyć się wyjątkowo kosztownych centymetrów. Centymetry podrożały w 2012 r., po rozporządzeniu MSW, nakazującym zatrudnianie dwóch ratowników do każdego basenu liczącego między 25 a 50 metrów. MSW wystąpiło do NIK o kontrole pływalni w całym kraju.
CUDOWNY CHŁOPIEC
Dwuletni Adaś z Racławic, który trafił do szpitala w Prokocimiu w stanie głębokiej hipotermii i został odratowany przez zespół prof. Skalskiego (wywiad z nim publikowaliśmy w „TP” 51–52/2014), po 74 dniach leczenia wrócił do domu. Jest niemal w pełni sprawny, ale czeka go dalsza rehabilitacja. „Chcę do domu i do...

1662

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]