Nasz pasaż

17.11.2014

Czyta się kilka minut

FELIETONISTA

Rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek odniosła się do słów, którymi ten powitał uczestników II Kongresu Infrastruktury Polskiej. Według „Dziennika Polskiego” prof. Majchrowski miał zachęcić biznesmenów do odwiedzenia jednego z 300 krakowskich klubów, w tym klubów erotycznych, „które niektórzy każą mu likwidować”. „Prezydent nie kierował specjalnej uwagi na te kluby i tym bardziej nie zachęcał do ich odwiedzin. Stwierdził tylko w konwencji żartu, że w obrębie centrum są lokale, które po obradach warto odwiedzić” – wytłumaczyła Chylaszek „Gazecie Wyborczej”. Pytana o sprostowanie, odpowiedziała: „Co do zasady felietonów się nie prostuje”.


MIASTO ZGŁASZAJĄCE SIĘ

Podczas gdy kandydat na prezydenta Tomasz Leśniak zdobywa medialną popularność, domagając się „Końca polityki igrzysk”, kandydat PiS Marek Lasota przedstawia wizję jej kontynuacji. Na konferencji zwołanej 13 listopada o 13.13 (termin symbolizujący „koniec ery pechowych przedsięwzięć”) zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem, już od poniedziałku 17 listopada Kraków będzie ubiegać się o organizację Expo 2025. „To jest przedsięwzięcie, które uczyni Kraków centralnym miejscem na świecie przez pół roku” – przekonywał Lasota, jako przykład korzyści z EXPO podając wieżę Eiffla, która powstała właśnie z okazji Wystawy Światowej. Kandydat PiS myśli przyszłościowo: „Kraków musi mieć wyznaczoną perspektywę na najbliższe pół wieku, a nawet na 100 lat”.


NIERACJONALNY POMYSŁ

Aresztowano 38-latka, który nocą 10 listopada, odczuwając nieprzepartą chęć podróży do Krakowa, ukradł autobus z przystanku w Wysowej. „Ten nieracjonalny pomysł zrodził się w głowie mężczyzny zapewne dlatego, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu, co już w komisariacie ustalili policjanci” – wyjaśnił podinsp. Mariusz Ciarka z małopolskiej policji. W czasie podróży złodziej-kierowca zatrzymał się na stacji benzynowej, żeby kupić alkohol. Trzeźwi klienci ruszyli za nim i dokonali obywatelskiego zatrzymania.

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

  • 10 dni dostępu - poznaj nas
  • Natychmiastowy dostęp
  • Ogromne archiwum
  • Zapamiętaj i czytaj później
  • Autorskie newslettery premium
  • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
  • Natychmiastowy dostęp
  • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
  • Ogromne archiwum
  • Zapamiętaj i czytaj później
  • Autorskie newslettery premium
  • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
89,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]

Artykuł pochodzi z numeru TP 47/2014