Reklama

Nastroje

Nastroje

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Adam Rapacki , wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, odpowiedzialny za funkcjonowanie policji:
N

Nastroje wśród policjantów w Polsce - przynajmniej w świetle badań OBOP-u przeprowadzonych na zlecenie Policji - nie są takie złe. W miarę nieźle oceniane są stabilizacja i warunki pracy, a także relacje z kolegami. Policjanci narzekają na biurokrację, słabe wynagrodzenie, ale wyniki tych badań w porównaniu do lat poprzednich utrzymują się na mniej więcej niezmienionym poziomie. Dodatkowe badania robiły związki zawodowe, ale mamy zastrzeżenia wobec reprezentatywności uczestników. Pamiętajmy, że w związkach zawodowych obowiązuje często zasada "im gorzej, tym lepiej".

Niezależnie od badań, są w codziennej pracy policjantów elementy, które mogą wpływać na obniżenie motywacji. Decyzje sądów podobne do tej z Bydgoszczy w sprawie zranionej policjantki nie wpływają dobrze na morale funkcjonariuszy. Oni muszą mieć poczucie, że jeśli działają zgodnie z prawem, za ich...

4218

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]