Reklama

Narody w depresji

Narody w depresji

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Liczba samobójstw w Hiszpanii rośnie. Zagrożeni są zwłaszcza ludzie młodzi, z których ponad połowa nie ma pracy.
W

W Madrycie nie było wybuchu radości. Mimo argumentów o gotowej infrastrukturze – drogach, stadionach i lotniskach – Madryt przegrał ze Stambułem i z Tokio współzawodnictwo o organizację igrzysk olimpijskich w 2020 r. Olimpiada ostatecznie odbędzie się w Japonii.
Innych dobrych wiadomości także w Hiszpanii brak. Choć rząd zapewnia, że najgorsze już minęło, to bezrobocie wśród młodych Hiszpanów znów wzrosło – od czerwca o kolejne 2 proc. To znaczy, że pracy nie ma ponad 56 proc. Hiszpanów poniżej 25. roku życia. Gorzej jest tylko w Grecji: tam bez pracy jest już prawie 63 proc. młodych. Ale jeśli chodzi o bezrobotnych dorosłych mężczyzn, to Hiszpanie wysunęli się w Europie na smutne prowadzenie: bez pracy pozostaje ponad 25 proc. z nich. Jesienią te liczby mogą jeszcze wzrosnąć, bo kończy się lato, a wraz z nim prace sezonowe.
EMIGRANCI I SAMOBÓJCY
...

5738

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]