Reklama

NAGRODA IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

NAGRODA IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

19.11.2013
Czyta się kilka minut
przyznawana co roku za tom poetycki wydany w języku polskim (oryginał lub tłumaczenie), jest najwyższą ustanowioną w Polsce nagrodą literacką.
Z

Zwycięzca otrzymuje 200 tys. złotych; jeśli laureatem jest autor obcojęzyczny, dodatkowe 50 tys. złotych przypada tłumaczowi tomu.
Międzynarodowa Kapituła złożona z krytyków, literaturoznawców i tłumaczy (Anders Bodegård, Clare Cavanagh, Maria Delaperrière, Luigi Marinelli, Abel Murcia Soriano, Adam Pomorski, Renate Schmigdall, Marian Stala) spośród nadesłanych zgłoszeń nominuje 5 tomów. W tym roku, w I edycji Nagrody, były to: „Bach for my baby” Justyny Bargielskiej, „Białe krzesła” Krystyny Dąbrowskiej, „Pełna krew” Łukasza Jarosza, „Dziennik rozbitka” Krzysztofa Karaska i „Głosy” Jana Polkowskiego.

Więcej informacji pod adresem: www.nagrodaszymborskiej.pl

717

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]