Reklama

Na wszystkich frontach

Na wszystkich frontach

14.07.2014
Czyta się kilka minut
Nie ma „minuty o kulturze” w każdym serwisie informacyjnym ani stałej rubryki kulturalnej w wielu gazetach. Nikt nie pomaga widzom w dokonaniu wyboru. To wielka strata. Z MAŁGORZATĄ OMILANOWSKĄ, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozmawia Piotr Kosiewski
Fot. MKiDN
P

PIOTR KOSIEWSKI: Nowe wybory – o ile nie będzie przedterminowych – odbędą się jesienią 2015 r. Pozostało 15 miesięcy. Rząd nie ma już wiele czasu.
MAŁGORZATA OMILANOWSKA: Jestem świadoma ograniczeń czasowych. To wymusza przede wszystkim realizację już wyznaczonych priorytetów w zakresie edukacji, inwestycji i ochrony dziedzictwa.
I skazuje na bycie administratorem? Wybrano Panią spoza klucza partyjnego.
Nie uważam, żeby brak partyjnego zaplecza był dla mnie ograniczeniem. Więcej: liczę, że okaże się zaletą. Jestem pełnoprawnym ministrem konstytucyjnym, choć pozapartyjnym.
Z konieczności moje działania będą zdeterminowane tym, co wydarzyło się w ostatnich siedmiu latach. Był to czas inwestowania w kulturę. Powstały nowe przestrzenie, często dla całkiem nowych instytucji. Moim zadaniem jest zaprojektowanie...

18760

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]