Reklama

Na przekór pesymistom

Na przekór pesymistom

04.10.2011
Czyta się kilka minut
Ponad sporami o dziedzictwo Jana Pawła II i wbrew słabnącej pamięci o Papieżu, rozwija się inicjatywa, która nie zatrzymuje się na przeszłości.
W

W dniu wyborów parlamentarnych polityczne emocje ostudzi impreza na stałe już wpisana w kalendarz polskiej jesieni. Pod hasłem "Człowiek modlitwy" 9 października odbędzie się jedenasty już ogólnopolski Dzień Papieski. Natomiast 16 października przypadnie 33. rocznica wyboru Wojtyły na papieża, a 22. dnia miesiąca w kościołach po raz pierwszy obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne nowego błogosławionego.

Dzień Papieski organizowany jest przez Fundację Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Najważniejszy element jej działalności to przyznawanie stypendiów: w tym roku jest nimi objętych - a ta liczba wciąż rośnie - 2500 młodych osób. Ks. Adam Boniecki, który przed rokiem relacjonował na łamach "TP" jubileusz 10-lecia działalności Dzieła, pisał o uczestnikach spotkania na Jasnej Górze: "Stypendyści Nowego Tysiąclecia... Co za nazwa! A jednak..." - i z...

4645

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]