Reklama

Ładowanie...

Na płycie

25.04.2004
Czyta się kilka minut
Nie podoba mi się ten Chopin bez orkiestry - zwierzała się w przerwie krakowskiego koncertu pewna starsza pani. Ciekawe, czy po jego zakończeniu narzekała również na Piazzollę bez bandoneonu czy akordeonu.
G

Główny cel koncertu był dobroczynny: Fundacja Tygodnika Powszechnego przed przyszłorocznymi 60. urodzinami pisma chce przenieść na cyfrowy nośnik jego archiwalne roczniki i zbiera na to środki. Kiedy w czerwcu ubiegłego roku świętowano pierwszą rocznicę powołania Fundacji, amerykański pianista Kevin Kenner grał mazurki i walce Chopina, “4 Impromptus" Schuberta i cykl “Miroirs" Ravela. Podczas tegorocznego koncertu skład i repertuar nieco się zmienił: obok Chopina zabrzmiała muzyka Astora Piazzolli, obok Kennera usiadł Grzegorz Frankowski (z kontrabasem) oraz kwartet Primo Allegro. Swoją drogą ciekawe, jak “TP" zamierza uczcić przyszłoroczne urodziny? Był już Chopin z Schubertem i Ravelem, był Chopin z Piazzollą, może czas na całkowitą premierę...

***

Spotkanie otworzył “Koncert fortepianowy f-moll" Chopina. Ale zamiast dużej...

4343

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]