Reklama

Na płycie

Na płycie

25.04.2004
Czyta się kilka minut
Nie podoba mi się ten Chopin bez orkiestry - zwierzała się w przerwie krakowskiego koncertu pewna starsza pani. Ciekawe, czy po jego zakończeniu narzekała również na Piazzollę bez bandoneonu czy akordeonu.
G

Główny cel koncertu był dobroczynny: Fundacja Tygodnika Powszechnego przed przyszłorocznymi 60. urodzinami pisma chce przenieść na cyfrowy nośnik jego archiwalne roczniki i zbiera na to środki. Kiedy w czerwcu ubiegłego roku świętowano pierwszą rocznicę powołania Fundacji, amerykański pianista Kevin Kenner grał mazurki i walce Chopina, “4 Impromptus" Schuberta i cykl “Miroirs" Ravela. Podczas tegorocznego koncertu skład i repertuar nieco się zmienił: obok Chopina zabrzmiała muzyka Astora Piazzolli, obok Kennera usiadł Grzegorz Frankowski (z kontrabasem) oraz kwartet Primo Allegro. Swoją drogą ciekawe, jak “TP" zamierza uczcić przyszłoroczne urodziny? Był już Chopin z Schubertem i Ravelem, był Chopin z Piazzollą, może czas na całkowitą premierę...

***

Spotkanie otworzył “Koncert fortepianowy f-moll" Chopina. Ale zamiast dużej...

4343

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]