Reklama

Płyta DVD z nagraniem Koncertu fortepianowego Chopina w wyk. Kevina Kennera!

Płyta DVD z nagraniem Koncertu fortepianowego Chopina w wyk. Kevina Kennera!

12.10.2010
Czyta się kilka minut
DVD z niezwykłym nagraniem Koncertu fortepianowego e-moll op. 11 Fryderyka Chopina, wykonanego na historycznych instrumentachKEVIN KENNER z Orkiestra XVIII Wieku pod dyr. Fransa Brüggena dla Czytelników "Tygodnika Powszechnego"!
Płyta DVD z nagraniem koncertu w wyk. Kevina Kennera
K

Kevin Kenner, laureat XII Konkursu Chopinowskiego, jest pianistą niezwykle świadomym. W jego interpretacjach nie znajdziemy tanich efektów, kontrowersyjnych odczytań i autorskich dodatków. Gra Kennera odznacza się szacunkiem dla spuścizny kompozytora, elegancją oraz niezwykle intymną aurą. Amerykański artysta proponuje nam muzykę w kształcie możliwie najbliższym oryginałowi, w brzmieniu delikatną, niemal kameralną, z szeroką paletą dynamicznych i wyrazowych niuansów,pozbawioną patosu i ekspresyjnych skrajności, a jednocześnie bliską współczesnej wrażliwości.

Aby mogli Państwo docenić smak rzadkich wykonań muzyki Chopina na autentycznych instrumentach, porównać brzmienie historycznego fortepianu ze współczesnymi steinwayami, wspólnie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina przygotowaliśmy dla Państwa unikalne nagranie z Koncertem fortepianowym e-moll op. 11....

1349

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]