Reklama

Ładowanie...

Mój Mesjasz - Żyd

13.04.2003
Czyta się kilka minut
J

Jestem wdzięczny pani Radzik za świadectwo. Jej tekst pokazuje, że są jeszcze w Polsce młodzi ludzie, którzy mają przekonania i potrafią ich bronić nawet wobec tych, od których powinni spodziewać się, jeśli nie pomocy, to chociaż wsparcia i uznania. Pani Radzik na pewno nie zrobiła tego dla poklasku, ale dla obrony wartości, w które wierzy. Dziwi mnie natomiast pobłażanie najwyższych władz kościelnych wobec antysemityzmu (chyba raczej antyjudaizmu czy antyizraelityzmu) mimo wcześniejszych deklaracji ze strony Kościoła, przeprosin, wspólnych modlitw.

Dlaczego nie mówi się, że antysemityzm jest grzechem obrazy Boga w osobie Chrystusa; grzechem, którego źródłem jest nieracjonalna złość i nienawiść zwrócona nie przeciw jednostce, ale społeczności? Nie chcemy pamiętać, że Chrystus jest Żydem - synem narodu, któremu zawdzięczamy otrzymanie wiary w Boga Jedynego oraz Człowiekiem,...

2825

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]