Reklama

Modlitwa Salomona

Modlitwa Salomona

29.01.2018
Czyta się kilka minut
K

Król Salomon znalazł się pośród licznego ludu z żoną Egipcjanką u boku. Poprosił Boga, by stał się podobny do ojca, Dawida, by chodził w prawdzie oraz sprawiedliwości. Poprosił Pana o serce rozumne, aby był dobrym sędzią i rozróżniał między dobrem a złem. Jak uczy pewien midrasz: „Nie prosił Boga ani o bogactwa, ani o siłę fizyczną, ani o zwycięstwa nad wrogami, tylko o mądrość, która jest córką niebios. W niej wszystko się mieści”. Bogu spodobało się, o co prosił król. Uczynił wedle słów Salomona i stał się on monarchą najpotężniejszym duchem. Nie było nikogo mu równego. W nagrodę Bóg dał mu jeszcze bogactwa i sławę. Przedłużył dni jego. Usłyszał król słowa Boga i wydawało mu się, że je śni. Po przebudzeniu udał się do Jerozolimy, a stanąwszy przed skrzynią Pana, sprawował całopalenie.

Znamy hymn o mądrości zapisany w Księdze Hioba. Razem z tymi słowami pojawia się nowa faza...

3542

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]