Reklama

Ładowanie...

Mirki wiedzą lepiej

13.11.2017
Czyta się kilka minut
Heheszki, insynuacje lub teorie spiskowe: użytkownicy serwisu Wykop.pl stworzyli świat, język i zwyczaje, które dla postronnego obserwatora bywają trudne do zrozumienia. A czasem wrogie.
Lech Wałęsa chwali się swoją aktywnością w internecie, Warszawa, marzec 2012 r. MACIEJ KOSYCARZ
L

Leszke wrzucił kilka linków i cierpliwość Mirków się skończyła. Od dawna sobie grabił, ale takiego spamowania Mirki darować już nie mogły. Leszke wrzuca, co popadnie, a powinien się pilnować, w końcu obalił komunizm i został pierwszym w III RP prezydentem.

„Wszystko, co otrzymałem, otrzymuję i będę otrzymywał tak prywatnie, jak i służbowo, jest i pozostanie bezpowrotnie własnością Jasnej Góry – napisał Leszke. – Wiele moich przedmiotów znajdujących się w innych miejscach należy bezdyskusyjnie dopisać do własności Jasnej Góry. Poniżej jest spis około 1/3 darów przekazanych Narodowi”.

Naród od Leszke dostał m.in. Order Stanów Zjednoczonych Ameryki (złoto, emalia barwna, 5 cm, wysokość zawieszenia 2 cm), Medal Wolności Miasta Filadelfia, USA (złoto, 5,1 cm), garnitur wielce zaszczytnego Orderu Łaźni z Wielkiej Brytanii (I klasy, ze wstęgą). Było też parę zdjęć, na których...

11213

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]