Reklama

Miłość z konsekwencjami

Miłość z konsekwencjami

21.08.2012
Czyta się kilka minut
Kuriozalna sytuacja: niemiecka zawodniczka zakochuje się w neonaziście – i po nagonce medialnej zostaje wyrzucona z ekipy olimpijskiej. Czy odpowiedzialność zbiorowa to najlepszy sposób na walkę z radykalizmem?
Z

Zgasł już znicz olimpijski, sportowcy i działacze wrócili z Londynu, jedni bardziej zadowoleni, inni mniej. Ale żadna z ekip nie wracała z igrzysk w cieniu takiego skandalu, jak niemiecka. Chodzi o aferę, która niemal „przykryła” sukcesy zawodników, a której niechcianą bohaterką stała się wioślarka Nadja Drygalla. Pozornie sprawa wydaje się prosta: czy zawodniczka z niemieckiej ekipy narodowej może kochać neonazistę? Ale w istocie chodzi o coś więcej: o to, jak histerycznie reagują przedstawiciele niemieckiego społeczeństwa, gdy w grę wchodzi temat prawicowego radykalizmu.

PRZERWANA KARIERA

Nadja Drygalla, członkini ekipy wioślarskiej, urodziła się w nadbałtyckim Rostocku w tym samym roku, w którym w Berlinie upadł słynny mur, a wraz z nim komunizm. 23-letnia dziś atrakcyjna blondynka, w zjednoczonych Niemczech przeszła zwykłą drogę: liceum,...

8879

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]